İçerik Özeti

Üyelik Sistemi

Üyelik Sistemi içerik yönetimi aracıdır. Bu özellik ile uygulamanızı kısmi olarak veya tamamen kilitleyebilirsiniz. Kilitli içeriğe sadece yetkili kullanıcılar erişebilir.

Öncelikle “Sayfa Ekleyin” kısmından uy 01 tıklayınız.

uy 02

 

 

Kilit açma yöntemlerini ayarlamak için “ERİŞİMİ KISITLA” bölümünü kullanabilirsiniz.

uy 03

Kilit açma iki şekildedir:

    • QRKod“: Bir QR Güvenlik Kodu oluşturulur ve tarama yöntemi ile kilit açılır.

uy 08

    • Hesap“: İstenilen kullanıcılar için kilit kaldırılır. Bunun için “Kullanıcılar” sekmesinden istenilen hesaplara manuel olarak izin vermeniz gerekir.

 

uy 05

 

    • Varsayılan olarak tüm kullanıcılara izin ver“: Eğer “evet” seçeneğini seçerseniz varolan tüm kullanıcılar kilitli içeriğe erişebilecektir. Eğer “hayır” seçeneğini seçerseniz kullanıcıları elle “Kullanıcılar” sekmesinden yetkilendirmeniz gerekir.

 

    • Tüm uygulama kilitlensin mi?“: Eğer “evet” seçeneğini seçerseniz tüm uygulama kilitlenecektir. Bu seçenek ile kişisel bir uygulama oluşturulabilir. Eğer “Varsayılan olarak tüm kullanıcılara izin ver” ve “Tüm uygulama kilitlensin mi?” opsiyonlarının her ikisini de “evet” işaretlerseniz kullanıcılarınız uygulamayı kullanabilmek için hesap oluşturmak mecburiyetindedir. Eğer opsiyonu “hayır” olarak işaretlerseniz yalnızca seçeceğiniz sayfalar kilitlenecektir.

uy 06

 

    • Kilitlenecek özellikleri seçin“: “Tüm uygulama kilitlensin mi?” seçeneğini “hayır” olarak işaretlemeniz durumunda, kilitlenecek özellikleri seçmenize olanak sağlar.

 

uy 07

 

Bu özelliğin arka planını “Arka Plan” sekmesinde değiştirebilirsiniz:

uy 09

Özelliğin kullanımına ilişkin eğitin videosunu aşağıda bulabilirsiniz:

Bu yazımızda Üyelik Sisteminin kullanımı ve özellikleri hakkında bilgi vermeye çalıştık. Okuduğunuz için teşekkürler. Konu hakkında benzer makalelere Destek Uygulama Sepetim üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.