İçerik Özeti

MIGA IFRAME

MIGA IFRAME modülü iki temel problemi çözmek için çalışmaktadır:

 1. Uygulama Sepetim’de bir web sitesini gömülü hale getirmek her zaman kolay değildir. Iphone’da, “geri” düğmesinin eksik olduğu için “geri dönüşü” bir önceki sayfaya da yönetmek mümkün değildir.
 2. Bir EAN veya QR KODU TARAMA ve sonuçları gerçekleştirmek için bir web sitesine bir sorgu dizesi (GET) ile ayrıştırmak.

MIGA IFRAME ile her iki problemi de şu şekilde çözülmektedir:

 1. MIGA IFRAME, herhangi bir web sitesi HTTPS’sini kolay bir şekilde gömmenize izin verir, sadece web sitenizin URL’sini ekleyin.
 2. MIGA IFRAME, ana sayfaya geri dönüşü basit bir simgeyle (ev simgesi) yönetmeyi sağlar.
 3. QR / EAN kod tarayıcısını seçerek, Iframe’e ekranın alt kısmında bulunan herhangi bir QR ve EAN kodunu taramak ve sonucu harici bir web sitesine bir sorgu dizesi URL’sinde (GET) çözümlemek için hoş bir sembol ekleyebiliyorsunuz.
  Bu çözüm çok güzel ve birçok entegrasyon için kullanılabilir.
  Başka bir fikir, EAN koduyla makaleleri veya sayfaları aramak üzere yapılandırılmış bir wordpress web sitesi olabilir, bu şekilde mağazada veya başka yerlerde taranan herhangi bir kodla ilgili bilgileri, videoları vb. Göstermek mümkündür.

MIGA IFRAME, uygulamanıza EAN veya QR kodu tarayıcı özelliği eklemenize olanak sağlar. Bu sayede, örneğin bir satıcıysanız, kullanıcılarınız bu özelliği kullanarak ürünlerinizin EAN/QR kodlarını taratarak doğrudan ürünün özelliklerinin sunulduğu sayfaya ulaşabilirler.

Bu özelliği uygulamanıza eklemek için “Sayfa Ekleyin” kısmında bulunan mig 01 simgesine tıklayın:

mig 02

Aşağıdaki sayfaya yönlendirileceksiniz:

mig 03

 • Enter the Iframe URL: Bu kısıma uygulamanızın içine gömmek istediğiniz sitenin URL’sini girebilirsiniz.
 • Do you want the Qr/Ean Scanner?: Bu kutucuğu boş bırakmanız durumunda QR/EAN kod tarayıcı özelliği olmadan sadece uygulamanıza gömülü siteye geçiş yapabilir ve geri tuşu özelliği sayesinde tekrar ilk sayfanıza dönüş yapabilirsiniz. Eğer bu kutucuğu tıklayarak doldurursanız, uygulamanızın içerisinde ekranın alt kısmında bir QR/EAN kod tarayıcı simgesi belirecektir. Bu simgeye tıklayarak kod tarama işlemini gerçekleştirebileceksiniz.
 • Enter the Query String: (GET) metodu ile kendi yaptığınız sorguyu, istediğiniz web sitesinin veri tabanında sorgulayabilirsiniz.
 • Enter the Banner Text: Kod tarayıcınızı isimlendirebilirsiniz.

EAN/QR Kod tarayıcınız için özel bir simge seçebilir, tarayıcınızı isimlendirdiğiniz metnin renklerini ayarlayabilirsiniz. İşlemlerinizi tamamladıktan sonra wor 06 simgesine tıklamanız yeterlidir.
Özellik mobil uygulamanızda aşağıdaki gibi gözükecektir:

migaiframe

 

MIGA IFRAME özelliğinin kullanımına ilişkin eğitim videosu aşağıda yer almaktadır:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.