ÖZEL SAYFA

Uygulama Sepetim, ürünlerinizi ve etkinliğinizi öne çıkarmak için size geniş bir özellik seçeneği sunar.
Özel sayfa, işletmenizi çeşitli şekillerde aydınlatmanıza olanak tanır. Bir resim içeren veya içermeyen bir makale yazabilir, bir fotoğraf galerisi yayımlayabilir, doğrudan bu sayfada bir video yayınlayabilir ve “tek dokunuşla arama” butonlarını ekleyebilir veya herhangi bir harici web sitesine bağlantı kurabilirsiniz.

Bakalım, bunlar gibi bir sayfa nasıl oluşturulur. Öncelikle, yeni bir Özel sayfa oluşturmanız gerekir:

Bu özelliği uygulamanıza eklemek için “Sayfa Ekleyin” kısmında bulunan öze 01 simgesine tıklayın:

öze 02

Şöyle bir görüntü ile karşılaşacaksınız:

öze 03

Daha sonra yeni sayfanızı adlandırmalısınız (burada Etkinliklerimiz olacaktır).

Bir özel sayfa, bağımsız bloklardan oluşur. Böylece aynı sayfada istediğiniz kadar çok blok gerçekleştirebilirsiniz.

1. Metin

Burada, futbol ile alakalı olan ilk bölümü oluşturacağız. Bunu gerçekleştirmek için res 06 1 simgesine tıklayın. Yeni bir metin belgesi belirir ve makalenizi buna yazabilirsiniz.

res 15

Daha sonra bir resim eklemek isterseniz, metin belgesinin özelliklerinde bulunanres 14 simgesine tıklamanız gerekmektedir. Tıkladıktan sonra şöyle bir bölüm açılacaktır:

res 16

res 17 simgesine tıklayarak istediğiniz görseli hazırladığınız metine ekleyebilirsiniz. Resim eklendikten sonra dilerseniz boyutunu değiştirebilir ya da sayfa düzenindeki görüntüsünü ayarlayabilirsiniz.

res 18

Başka bir metin belgesi oluşturmak için tekrar res 06 1 simgesine tıklayın ve aynı süreci tekrarlayın. Ancak, seçtiğiniz hizalama üzerinde hareket etmelisiniz. İstediğiniz kadar bölüm gerçekleştirebilirsiniz (özel sayfalar bağımsız bloklardan oluşur).

Dahası:

Metin öğenize bir web sitesine veya e-posta adresine bağlantı da ekleyebilirsiniz.
Bu eylemi gerçekleştirmek için metin özelliklerinde bulunan res 21 simgesine tıklamalısınız. Aşağıdaki gibi bir bölüm açılacaktır:

res 20

Entegre etmek istediğiniz link tipini seçmelisiniz, eğer bir web sitesini entegre etmek istiyorsanız “URL” veya bir e-mail adresini entegre etmek istiyorsanız “E-mail” seçeneğini seçmelisiniz. Ardından, URL kutusuna bağlantıyı yazın.

res 22

Kaynak modu, HTML Etiketleri:

“Kaynak düğmesi” ile “kaynak modu” nu seçerek de HTML etiketlerini ekleyebilirsiniz.İzin verilen HTML etiketleri bir, img ve iframe’dir. Diğer tüm html etiketleri otomatik olarak kaldırılacaktır.

2. Resim

Bir fotoğraf galerisi oluşturmak, bir metin bölümünün gerçekleştirilmesi kadar kolaydır. Bunu gerçekleştirmek için res 07 1 simgesine ardından da çıkan bölümde res 23 simgesine tıklayın. Aşağıdaki görüntüyü elde edeceksiniz:

res 24

İsterseniz resminizin bir açıklamasını ekleyebilirsiniz. Burada yine istediğiniz kadar bölüm gerçekleştirebilirsiniz, sadece res 07 1 simgesine tıklamanız yeterli olacaktır.

3. Video

Bir video bölümünün oluşturulması, metin bölümleri ve resim bölümlerinin oluşturulması kadar kolaydır. Bunu yapmak için yeni bir bölüm oluşturmalısınız, res 08 1 simgesine tıklayın. Aşağıdaki görüntüyü elde edeceksiniz:

res 25

Burada, özel sayfanıza entegre etmek istediğiniz video türünü seçmelisiniz: YouTube videoları, Podcast videoları veya kendi videolarınız.

YouTube:

res 26 simgesine tıklayın. Aşağıdaki bölüm açılacaktır:

res 29

Aramanızı veya YouTube URL’nizi alana girin. Örnek olarak “Free run” aramasını yapıyorum ve şu sonuçlarla karşılaşıyorum:

res 31

Entegre etmek istediğiniz videoyu seçin ve daha sonra videonuzu kaydetmek için aud 15 seçeneğine tıklayın.

Podcast

res 27 simgesine tıklayın aşağıdaki gibi bir görüntü oluşacaktır:

res 32

Uygun alana video podcast adresinizi (.xml formatı) girin. Özel sayfanıza entegre etmek istediğiniz videoyu seçin. Ardından aud 15 üzerine tıklayın.

Videom

res 28 simgesine tıklayın. Aşağıdaki görüntü oluşacaktır:

res 33

Dolayısıyla, bir video eklemek için videonuzun URL adresini “Video URL” kısmında yazmanız gerekir. Videonuzun URL adresini yazdıktan sonra, bunun küçük bir açıklamasını yazabilir ve bir yükleme resmi ekleyebilirsiniz. Bir yükleme resmi eklemek için res 34 simgesine tıklayın. Aşağıdaki görüntüyü elde edeceksiniz:

res 35

4. Adres

Bu bölüm sayesinde, kullanıcı cihazından herhangi bir yeri bulmak için bir düğme ekleyebilirsiniz.

5. Buton

Bir arama yapmak için bir düğme veya bir web sitesini açmak için bir düğme ekleyebilirsiniz.

6. Ek

Bu bölüm sayesinde bu sayfaya dosya ekleyebilirsiniz (ör. PDF dosyaları, vb.)

7. Kaydırıcı

Birkaç fotoğraf ekleyerek bir kaydırıcı oluşturabilirsiniz.

8. Kapak

Bu bölüm sayesinde bu sayfaya kapak ekleyebilirsiniz.

Özel Sayfa özelliğinin kullanımına ilişkin eğitim videosunu burada bulabilirsiniz:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.