Randevu Modülü

Randevu Modülü sayesinde, mobil uygulamanıza kolayca randevu sistemi ekleyebilecek ve kullanıcılarınıza sunabileceksiniz. Randevu Modülünde birden fazla mağaza, kategori, servis ve sağlayıcı oluşturabilir ve mağaza açılış ve kapanış saatlerini tanımlayabilirsiniz. Ayrıca varsayılan hatırlatmalar sayesinde randevudan 1 saat önce kullanıcılarınıza bildirim gönderebilirsiniz. Bu ayarlamalar isteğe göre kişiselleştirilebilir ayarlamalardır.

Haydi, randevu modülü nasıl çalışıyor yakından inceleyelim!

1. Ayarlar

sayfa ekleyin

Randevu Modülünü mobil uygulamanıza dahil etmek için “Sayfa Ekleyin” kısmına gelin ve “Randevu” isimli modüle tıklayın. Sayfa ayarları karşınıza şu şekilde çıkacaktır:

sayfa ayarları

2. Lokasyonlar

İlk adım iş yerinizi oluşturmaktır. Birden fazla iş yeri ekleyebilirsiniz. Eğer bir iş yeriniz varsa kullanıcı rezervasyon işlemi sırasında mağaza seçemez. Ayrıca iş yeri bilgilerini girdikten sonra çalışmaya ara verdiğiniz saatleri (öğle arası gibi) girerek kullanıcıları bu konuda bilgilendirebilirsiniz. Bu saatlerde kullanıcılar randevu alamaz.

lokeyşın innaf

01            02

3. Hizmetler

Hizmetleri kategorilere ayırmak, kullanıcıya sağlanan hizmetlerin daha da organize bir şekilde görünmesini sağlar. Yalnızca bir kategoriniz varsa rezervasyon sırasında kategori sekmesi gösterilmez, kullanıcı hizmetler sekmesine yönlendirilir.

hizmets

Kategorileri oluşturduktan sonra hizmetleri oluşturmaya başlayabilirsiniz.

  • “Hizmet Süresi”: Randevunun ne kadar süreceğidir. Art arda  olan randevuların arasında esneme süresi bırakabilirsiniz.
  • “Fiyat”: Para birimi simgesi için endişelenmeyin, uygulamanızın para birimi ayarlarından – hizmet ve arabellek süreleri ve kategoriden edineceksiniz.

alt kate

Hizmeti kaydettikten sonra bu hizmetin nerede olduğunu tanımlamanız gerekmektedir. Hizmetleri Yönet kısmında aykon tıklayarak hizmetin konumunu tanımlayabilirsiniz. Oluşturduğunuz her hizmet için bu adımı uygulamalısınız!

03              04

 

4. Sağlayıcılar

Sağlayıcılar hizmetleri gerçekleştiren kişilerdir. Sağlayıcı oluşturmak için isim, e-posta ve telefon numarası girmeniz gerekmektedir. İsteğe bağlı olarak sağlayıcı hakkında açıklama ekleyebilirsiniz. Ayrıca Sağlayıcının resmini de girebilirsiniz. Resim girilmediği takdirde, sağlayıcı resminde varsayılan bir avatar gösterilecektir.

sağlayıcılar

  • “Hizmetleri Ata”: Sağlayıcıları ekledikten sonra, sağlayıcılara hizmet atamanız gerekmektedir. hizmet ataSimgesine tıklayarak hizmetleri atayabilirsiniz. Birden fazla iş yeriniz varsa ve sağlayıcı her iki yerde de çalışıyorsa, hizmetleri her bir konumdaki sağlayıcıya atamanız gerekeceğini unutmayın.

hizmett ata

5. Zamanlamalar

Sağlayıcının ne zaman çalışmaya hazır olacağını sağlar. Sağlayıcının çalıştığı birden fazla konum olması durumunda, her konum için zamanlamaları tanımlamanız gerekir.

zamanlamalar

Sağlayıcının ne zaman çalışmaya hazır olduğunu tanımlarken, başlangıç ve bitiş zamanlarını tanımlamanız gerekir. Örneğin, bir tatil veya doktor randevusu nedeniyle sağlayıcının belirli bir tarihte çalışmaması durumunda bir günlük mola ekleyebilirsiniz.

iş saatleri

6. Seçenekler

Seçenekler menüsünden bazı modül tasarım seçeneklerini ayarlayabilir ve kullanılan simgeleri kişiselleştirebilirsiniz.

seçenekler 1

05                06

a. Randevu Al

Randevular Takvim arayüzünden yönetilebilir. Konum ve sağlayıcı seçildikten sonra takvim yüklenir. Mağaza yöneticisinin yerini veya sağlayıcısını değiştirmesi gerekirse, açılan menüler kullanılarak bu işlemi sağlayabilir. Aşağı açılır menüden mevcut sağlayıcılar seçilebilmektedir. Takvim görünümü otomatik olarak her gün değişecektir.

radevu al

randevu al

b. Randevu Ekleme

Mağaza yöneticisi, Telefondan ya da müşteriden gelen bir randevu, Takvim görünümünden kolayca düzenleyebilir. Bunun için istenen tarih ve saate tıklamanız yeterlidir. Mağaza yöneticisinin servisi, müşteriyi ve istenen zamanı seçebileceği yeni bir pencere açılacaktır. Herhangi bir özel randevu şartı veya detayı varsa, bunlar Notlar alanına eklenebilir. Yeni randevu kaydedildikten sonra müşteriye ve sağlayıcıya bir onay e-postası gönderilir.

rng

Eğer mağaza sahibi yeni bir müşteri için randevu oluşturuyorsa, takvimden çıkmadan yeni bir müşteri hesabı oluşturulabilir. Uygulamaya erişilebilmesi için kullanıcıya e-posta ve şifreyle bir e-posta gönderilecektir.

new customer

c. Randevuyu İptal Etme

Müşteriler şu anda randevularını iptal edememektedir. Bu, rezervasyon iptali politikası desteklendiğinde gelecekteki bir sürümde etkinleştirilecektir. Şu anda, müşterinin bir randevuyu iptal etmesi gerekiyorsa, mağaza sahibiyle iletişime geçilmesi gerekecektir. Randevuyu iptal etmek, Takvim Görünümünden bir randevuyu tıklayarak ve Boşluk düğmesine basarak yapılabilir. Bir randevuyu iptal etmek, randevuyu Takvim’de ve müşterinin ön tarafında tutar. Randevuyu tamamen silmeniz gerekirse, sil düğmesi kullanmanız gerekmektedir.

iptal

d. Randevuyu Düzenleme

Bir randevu iki şekilde değiştirilebilir. Aynı hafta içinde yalnızca tarih / saat değişikliği yapılması gerekiyorsa, mağaza sahibi yalnızca istenen randevuyu sürükleyip yeni tarih / saate bırakabilir. Lütfen varış tarihinin / saatinin, yani mağazanın açık ve sağlayıcının o gün / saatte müsait olduğundan emin olun. Daha önce ölçütlerden herhangi biri başarısız olursa, sürükle / bırak işlevi çalışmayacaktır. Randevuyu değiştirmenin ikinci yolu, randevunun üzerine tıklayıp düzenlemektir. Randevu düzenleme açılır penceresi açıldığında, randevu detaylarını değiştirebilirsiniz.

7. Sadakat Kartı Modülü

1.3 sürümüyle, Kolay Randevular modülü Sadakat Kartına bağlanmıştır ve bu sayede otomatik olarak sadakat puanları biriktirmek mümkündür. Sadakat puanlarının her hizmet için ayrı ayrı yapılandırılması gerekir. Herhangi bir puanın yatırılmasını istemiyorsanız, sadakat puanlarını 0 olarak ayarlamanız gerekir. Sadakat puanları atandığında, müşteri rezervasyon yaptığında puanlar hemen hesaba geçmez. Sistem, sadakat puanlarını otomatik olarak kredilendirmek için rezervasyon süresinin sonuna kadar bekler. Müşteri randevu için görünmezse, puanların tahakkuk etmemesi için iptal etmeniz gerekir. Randevular iptal edilmezse (veya silinmezse), İlerleme Sadakat Kartında sadakat puanları tahakkuk ettirilir. Puanların otomatik olarak kredilendirilmesinden önce, İlerleme Sadakat Kartı modülünün sadakat kartı ve ödüllerin yaratılması dahil olmak üzere kurulup uygun şekilde yapılandırılması gerektiğini lütfen unutmayın.

sadakat

8. Anlık Bildirim

Aşağıda ekran görüntülerini bulabilirsiniz:

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.