Uygulama Sepetime Başlarken

Uygulama Sepetime Başlarken öncelikle Uygulamalarınızı Cihazınızda Görüntüleme kısmını okumanız önemlidir. Uygulamanızı cihazınız üzerinden takip ederek oluşturmanız önerilir.

Sağ kısımdaki önizleme grafiği resim eklemek ve bazı özellikleri eklemek durumunda güncellenmeyebilir, özellik ekledikten sonra sayfayı yenilemenizi öneririz.

Uygulama Sepetim nedir? Ne için kullanılır?
Uygulama Sepetime başlarken, öncelikle uygulama sepetimin ne olduğunu öğrenelim. Uygulama Sepetim açık kaynaklı bir kolaylaştırılmış uygulama oluşturma editörüdür. Uygulama Sepetim editörü aracılığıyla önceden tanımlanmış özelliklerle çeşitli uygulamalar geliştirebilirsiniz.Bu editör kullanıcıya pek çok fonskiyon sunsa da Uygulama Sepetim editörü her istediğiniz özellik türlerini içermiyor olabilir. Bu sebeple uygulama oluşturmaya başlamadan önce devam eden bölümden özelliklerin kısaca açıklanmış listesine göz atmanızı öneririz.

 

Uygulama Sepetim kullanıcılara hangi özellikleri sunar?

Anlık Bildirimler: Uygulamanızı kullanan tüm kullanıcılara bildirim göndermenizi sağlar.Bahşiş Hesaplayıcı: Basit bir bahşiş hesaplama sayfası oluşturur.

Bağlantılar: Kullanıcılarınızı tanımladığınız URL linklerine yönlendirir. URL’nizin doğrudan uygulamanız üzerinden görüntülenmesini sağlayabilir ya da uygulamanın kullanıldığı cihaza yönlendirebilirsiniz. Eğer tek bir link kullanılacaksa “LİNK” özellik sayfası da kullanılabilir.

Facebook: Uygulamanıza Facebook fan sayfalarını entegre etmenize olanak sağlar.

Fan duvarı: Kullanıcılarınızın yorum/resim atabileceği ve münakaşa edebileceği bir bölüm oluşturur.

Form: Bu özellik kullanıcıdan bilgi formu almanıza olanak sağlar. İstenilen bilgi formu arzunuza göre konum, resim, e-posta vb. içerebilir. Böylece çeşitli form türleri oluşturabilirsiniz. Örneğin sipariş, rezervasyon, işaretlemeli anket,…

Gizlilik Politikası: Bu özellik ile uygulamanızın türüne göre sizi güvene alacak bir gizlilik politikası sayfası oluşturabilirsiniz.

2.KISIM

Haberler: Uygulamanız için basit bir haber/bilgilendirme sayfası oluşturmanızı sağlar.

Haritalar: Uygulamanıza basit bir harita sayfası ekler. Önceden tanımlı bir adrese yol tarifi sayfası oluşturulabilir.

Hava Durumu: Bir hava durumu sayfası oluşturmanızı sağlar.

Menü Hazırla: Hazır ticari menü/paket oluşturmanızı sağlar. Örneğin kahvaltı paketi, Big Mac menü,…

Katalog: Kategorilere ayrılmış detaylı bir menü oluşturmanızı sağlar. “Menü Hazırla” özelliğinden farkı tekli ürün listelemeye yönelik bir uygulama olmasıdır.

Kaynak Kodu: HTML/CSS kodlarıyla kendi sayfanızı oluşturmanızı sağlar. Uygulama içi diğer sayfalara da yönlendirme yapılabilir. Ekleyebileceğiniz Kaynak Kodu sayfalarının sınırı olmadığından uygulamalar HTML bilenler için sınırsız varyasyonlara açıktır.

Klasör: Özellik sayfalarınızı klasörlere taşıyarak kategorize etmenize olanak sağlar.

3.KISIM

QR Kod Tara: Kullanıcılarınızın kameraları aracılığıyla QR kod tarayarak Kilitleyici özellik sayfasının kilidini kaldırmasına ve kupon kodlarını tarayarak indirim vb. kullanmasına olanak sağlar.

Konular: Anlık bildirimler özelliğini kullanarak kullanıcılara doğrudan bildirim yollamak yerine uygulama içinde önceden tanımlayacağınız bölümlere anlık bildirimler gönderebilmenizi sağlayan yardımcı özellik sayfasıdır.

Kilitleyici: Belirleyeceğiniz özellik sayfalarına erişim izinleri tanımlamanızı sağlayan içerik yönetim aracıdır. Kayıtlı kullanıcılara açık, tüm kullanıcılara kapalı vb. izinler atayabilirsiniz.

Link: Doğrudan tanımlayacağınız URL linkine yönlendiren özellik sayfasıdır. Bağlantılar özellik sayfasıyla benzer fonksiyona sahiptir ancak tek bağlantı tanımlanabilir ve arayüze sahip değildir.

Magento: Magento e-ticaret platformunuzu uygulamanıza entegre etmenize olanak sağlayan özellik sayfasıdır.

Müzik: Müzik URL’leri ve podcast linkleri ile bir müzik/ses sayfası oluşturmanıza izin veren özellik sayfasıdır. iTunes ve SoundCloud aracılığıyla da doğrudan sanatçı, albüm ya da şarkı eklenebilir.

4.KISIM

Prestashop: Prestashop e-ticaret platformunuzu uygulamanıza entegre etmenize olanak sağlayan özellik sayfasıdır.

QR Kupon: Kullanıcılarınıza “QR Kod Tara” özellik sayfalarından tanımlayabilecekleri QR kod kuponları oluşturmanızı sağlar.

Radyo: Bir radyo yayın URL’si ile radyo sayfası oluşturmanıza izin verir.

Resimler: Picasa, Instagram, Flickr, Facebook’dan resim albümleri eklemenize olanak sağlar. Doğrudan cihazınız üzerinden resim eklemeniz de mümkündür.

Rezervasyon: Kullanıcının önceden tanımladığınız konumlara rezervasyon yapmasına izin veren özellik sayfasıdır. Restoran konseptine uygun şekilde tasarlanmıştır. Eğer değişik konseptlere uygun form oluşturmak istiyorsanız “FORM” özellik sayfasını kullanmanızı öneririz.

RSS Besleme: Blog, haber vb. sitelerden RSS bildirilerini almanıza ve bu sayede yeniliklerden haberdar olmanıza olanak sağlayan özellik sayfasıdır.

Sadakat Kartı: Kullanıcılarınızı daha fazla alışveriş yapmaya teşvik etmek için önceden belirlenmiş ödüller tanımlamanızı sağlayan özellik sayfasıdır. Örneğin kullanıcının on beşinci pizza alındığında bir pizza ile ödüllendirilmesi.

5.KISIM

Shopify: Shopify e-ticaret platformunuzu uygulamanıza entegre etmenize olanak sağlayan özellik sayfasıdır.

Takvim: Kullanıcılarınızın etkinlik tarihlerinize göz atabilecekleri bir sayfa oluşturmanızı sağlayan özellik sayfasıdır. iCal ve Facebook entegrasyonu da mevcuttur.

Twitter: Uygulamanıza twitter hesabınızı eklemenize olanak sağlar.

Ticaret: Komple gelen e-ticaret özellik sayfasıdır, çeşitli kategoriler altında ürünler ekleyebilir, birden fazla mağazadan satış yapabilirsiniz. Paypal, kredi kartı, nakit vb. ödeme seçenekleri tanımlayabilirsiniz.,

Uygulama İçi İletiler: Kullanıcılarınıza uygulamanız üzerinde görebilecekleri iletimler göndermenizi sağlar.

Volusion: Volusion e-ticaret platformunuzu uygulamanıza entegre etmenize olanak sağlayan özellik sayfasıdır.

Video: Vimeo ve Youtube’dan kanal, albüm ekleyebileceğiniz veya video podcast linki tanımlayabileceğiniz özellik sayfasıdır.

WooCommerce: WordPress’in WooCommerce e-ticaret platformunu uygulamanıza entegre etmenize olanak sağlayan özellik sayfasıdır.

WordPress: WordPress blog veya website içeriklerinizi uygulamanıza entegre etmenize olanak sağlar.

Yarışma: “Sadakat Kartı” özellik sayfasına ekstra fonksiyon oluşturan özellik sayfasıdır. Puanı en yüksek olan kullanıcıları gösterir.

Yerler: Bir konum listesi oluşturmanızı sağlar. Örneğin bir semtteki pastanelerin konum listesi bu özellik sayfası ile oluşturulabilir. Konumlara kapak resmi, içerik resimleri, video, yazı, telefon numarası yönlendirmesi, e-posta yönlendirmesi vb. özellikler eklenebilir.

Özel Sayfa: İsteğinize göre önceden tanımlanmış özelliklerle şekillendirebileceğiniz sayfadır. Resimli veya resimsiz makaleler yazabilir, bir galeri oluşturabilir, video eklenebilir, link yönlendirmesi yapılabilir, tek dokunuşla arama bağlantısı oluşturulabilir,…

İletişim: İletişim bilgilerinizi girebileceğiniz ticari konseptte hazırlanmış özellik sayfasıdır. Bir özellik sayfasına bir iletişim bilgisi girilebilir. Liste oluşturmaya uygun değildir.

İndirim: İndirimlerinizi listeleyebileceğiniz özellik sayfasıdır.

İş: Bu özellik sayfasında iş ilanları verebilirsiniz.

 

Uygulamalarınızı Cihazınızda Görüntüleme
Sitemizdeki cihaz önizlemesi tüm özellik sayfalarını desteklemiyor. Ancak önizleme yapmanın tek yolu bu değil, bu tür bir problemle karşılaştığınızda uygulamamızı indirerek doğrudan cihazınız üzerinden uygulamanızı test edebilirsiniz.Google Play ve App Store’dan Uygulama Sepetim uygulamasını indirerek uygulamanızı tam senkronize olarak deneyebilirsiniz. Bunun için gerekli olan tek şey bir Uygulama Sepetim hesabı ve oluşturulmuş herhangi bir uygulama.  Bu sayede uygulamanıza yaptığınız değişiklikleri anında test edebilir ve görüntüleyebilirsiniz.

Not: Değişiklik yaptıktan sonra uygulamanızdan çıkıp tekrar girmeniz gerekir. Aksi takdirde uygulamayı ilk açtığınız halinde kalacaktır.(Uygulama Sepetime Başlarken)


Screenshot 2018 01 26 17 52 42 971 com.android.vending


Screenshot 2018 01 26 17 13 16 167 com.uygulamasepetim.previewer


 

Screenshot 2018 01 26 17 13 36 163 com.uygulamasepetim.previewer 1


Screenshot 2018 01 26 17 14 01 660 com.uygulamasepetim.previewer


 

Screenshot 2018 01 26 17 14 15 056 com.uygulamasepetim.previewer

 


 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.uygulamasepetim.previewer

https://itunes.apple.com/tr/app/uygulama-sepetim/id1163552797?l=tr&mt=8

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.