WordPress’inizi entegre etmekte sorun yaşıyorsanız, kontrol etmeniz gereken ilk şey, https://your.wordrpess.url/wp-json URL’sinin çağrıldığında bir şeye yanıt vermesidir. (sadece wordpress URL’nizden sonra /wp-json ekleyin)

WordPress Web Sitemi Entegre Edemiyorum

Örneğin, https://your.wordpress.url/wp-json verileri yanıtlar. Bu yüzden siteniz çalışıyor. (Siteniz yalnızca döndürülen verileri okur)

Bu nedenle, https://your.wordrpess.url/wp-json URL’sini aradığınızda hiçbir veri görüntülenmiyorsa, bu, WordPress’in veri döndürmesini engelleyen bir şey anlamına gelir.
WordPress güvenlik eklentilerinden ve ayrıca WordPress’in çalıştığı sunucunun güvenlik eklentilerinden gelebilir.

Test edilecek çözümler :

 • Tüm WordPress eklentilerini devre dışı bırakın ve URL’nin veri döndürüp döndürmediğini kontrol edin. Veri döndürürse, verilerin döndürülmesini engelleyeni bulana kadar eklentiyi tek tek yeniden etkinleştirin.
 • Hala veri döndürülmediyse, sunucuda bir güvenlik eklentisi olabilir, örneğin mod_security bu tür davranışlara neden olabilir. Bu konuda sunucu yöneticisi/destek ile iletişime geçmeniz gerekir.

Bu yazımızda ”WordPress Web Sitemi Entegre Edemiyorum” anlatmaya çalıştık. Makalemizi okuduğunuz için teşekkür ederiz.

No-Code Mobil Uygulama Oluşturucu, Android & iOS Mobil Uygulama Yapmaya Hazır Mısın? Cevabın evet ise https://uygulamasepeti.com/ sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar

 1. Akın

  İyi çalışmalar.
  Öncelikle siteniz ve içeriğine hayran kaldım.
  Tebrik ediyorum
  Benim yayında olan bir web sitem var ancak teknik hiç bir bilgim yok.
  Bunu anlatmışsınız ancak dediğim gibi ne kadar yazılsada teknik bilgim hiç yok.
  Bunu nasıl çözebiliriz. Benim çözmem şart mı? Siz yardımcı olabilir misiniz. Veya videolu bir anlatım var mı? Ayrıca telefonla irtibata geçme şansımız var mı?
  Teşekkür ederim iyi çalışmalar diliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.