Paket kimliği, uygulamanızın benzersiz tanımlayıcısıdır. Paket Kimliği, iOS uygulamaları için kullanılan terimdir. Android uygulamaları için buna “Paket ismi” denir

Bir uygulama oluşturduğunuzda otomatik olarak bir paket kimliği/Paket ismi oluşturulur. Editör> Yayın Sekmesi Genel Bilgi Alanında aşağıdaki örnek resimdeki gibi,

WebApp Bağlantısı, Uygulama ID, Paket ismi görebilirsiniz.

Paket Kimliği Ve Paket İsmi

Paket Kimliği Ve Paket İsmi
Paket Kimliği Ve Paket İsmi

“Benzersiz tanımlayıcı”, mağazalarda aynı paket kimliğine (Apple Store için) veya Paket adına (Google Play mağazası için) sahip iki uygulama olmadığı anlamına gelir.

Tüm platform için Paket Kimliğinin (com.alanadınız.apps.ios.uygulamaadı) ve Paket adının (com.alanadınız.apps.ios.uygulamaadı) isimlerini Editör-> Yayın -> “Genel Bilgi” sekmesinde değiştirebilirsiniz:

Önemli Bilgilendirme: Önceden oluşturulmuş uygulamaların Paket Adını/Paket Kimliğini değiştirmez. Google Play Mağaza veya Apple App Store’da uygulamanızı yayınladıktan sonra Paket İsmi(Android) ve veya Paket Kimliği(IOS) ismini değiştirmeyiniz. Aksi takdirde uygulamanızı mağazada güncelleme işlemini yapamazsınız. Uygulamanızı mağazalarda tekrardan oluşturmanız gerekecektir.

Bu yazımızda ”Paket Kimliği Ve Paket İsmi” anlatmaya çalıştık. Makalemizi okuduğunuz için teşekkür ederiz.

No-Code Mobil Uygulama Oluşturucu, Android & iOS Mobil Uygulama Yapmaya Hazır Mısın? Cevabın evet ise https://uygulamasepeti.com/ sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.