Uygulama App Store Reddedilmeme Rehberi. Uygulamanızın Apple Store tarafından doğrulanacağından emin olmak için bilmeniz gereken bazı şeyler var (Android’in Google Play’i için de şu anda bir doğrulama var, ancak daha kolay):

Uygulama App Store Reddedilmeme Rehberi

  • Tüm sayfalarınız içerikle doldurulmalıdır. Lütfen boş sayfalarınız olmadığından emin olun. Örneğin bir haber özelliğiniz varsa, bir haber girin ve bir fotoğrafla daha da iyi olur.
  • İçerik: Uygulamalarınızda açık içerik yok! Ama belliydi.
  • Tasarım: lütfen tamamlayıcılıkla havalı renkleri seçin. Tamamlayıcılıkla renkleri nasıl bulacağınızı gerçekten bilmiyorsanız, https://paletton.com/ adresini kullanabilirsiniz. Ama gökkuşağı uygulaması yok, lütfen yapmayın.
  • Özellikler: Apple kullanışlı uygulamalar istemektedir. Bu nedenle, yalnızca bir veya iki özelliğe sahip uygulamalar oluşturmayın. Ve ilgili içeriği multimedyayla (videolar, resimler, vb.) girin. uygulamasepeti, uygulamalarınız için, Ticaret özelliği veya örneğin Realtime Chat özelliği gibi kullanışlı bir uygulama oluşturmaya yardımcı olan kullanıcılara yönelik etkileşimli birçok özelliği entegre eder.
  • Uygulamanızın iyi bir açıklamasını yazın. Kullanıcıların uygulamanızda neleri bulabileceklerini ve neden indirmeleri gerektiğini açıklamanız gerekmektedir (Minimum 250 karakter).
  • Uygulamanızda başka platformlardan asla bahsetmeyin! Apple, Android veya Google Play ‘den veya Apple App Store ‘da ki uygulamalardan Samsung hakkında konuşmanızı istemez. Apple rakibi ile ilgili bir logo veya bir görüntü olsa bile, uygulamanız reddedilir.
  • Uygulamanızda bir hesap kayıt sekmesi varsa veya uygulamanızın bir kısmı Padlock özelliği ile engelleniyorsa, itunesconnect.apple.com adresindeki “Oturum Açma Bilgileri” alanlarındaki Apple’a test kimlik bilgilerini sağladığınızdan emin olun. Test hesabı oluşturmayı öğrenmek için Padlock özellikli makaleye bir göz atın.
  • “Lorem Ipsum” içeriği veya “test”, “demo” vb. Metinler gibi, uygulamanızda test içeriği kullanmayın. Apple, bitmeyen uygulamaları ve / veya testler için uygulamaları reddeder.
  • Yeni Apple kuralları ile ilgili olarak, uygulamanızı olabildiğince özelleştirmenizi öneririz. Böylece uygulamalar “aynı şekilde görünmez”. Diğer bir önemli nokta da, geliştirici hesabınızın altında değil, müşterilerinizin geliştirici hesabı altındaki uygulamaları daha iyi yayınlamanızdır. Bu, müşterilerinizin kendi geliştirici hesabını alması gerektiği anlamına gelir, ancak böyle devam etmek daha güvenlidir.

Bu yazımızda “Uygulama App Store Reddedilmeme Rehberi” anlatmaya çalıştık. Makalemizi okuduğunuz için teşekkür ederiz.

No-Code Mobil Uygulama Oluşturucu, Android & iOS Mobil Uygulama Yapmaya Hazır Mısın? Cevabın evet ise https://uygulamasepeti.com/ sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.