Ana sayfa Özellik Alt Yazısını Silme. Merhaba bugün Gelişmiş Özelleştirme CSS / SCSS kullanarak Özelliklerin alt yazısını silmeyi öğreneceğiz. Bazı uygulamalarda özelliklerin alt yazısının gereksiz göründüğünün farkındayız. Bunu çözmek adına CSS kullanarak alt yazıları nasıl sileriz bugün bunu göstereceğiz.

Ana sayfa Özellik Alt Yazısını Silme

1.) Öncelikle uygulamanızı açın “Renkler” sekmesine tıklayın ve sayfanın en sonuna kadar inin. CSS kodları sayfanın en sonunda gösterilmektedir. Normalde bu özellik otomatik olarak aktiftir. Eğer CSS kodlarını görüntüleyemiyorsanız “Göster” butonuna tıklayın.

ana-sayfa-ozellik-alt-yazisini-silme-1
ana-sayfa-ozellik-alt-yazisini-silme-1

“Göster” butonuna tıkladıktan sonra CSS kodları girebileceğiniz bir sayfa önünüze gelecektir.

Not: İçeride mevcut kodlar varsa kodları silmeyin. Bu uygulamanın düzgün çalışmamasına sebep olabilir.

2.) CSS kodları girme alanımızı açtığımıza göre artık kodumuzu girebiliriz. Aşağıdaki kodu kopyalayıp CSS kodu girme alanına yapıştırın ve

ana-sayfa-ozellik-alt-yazisini-silme-4
ana-sayfa-ozellik-alt-yazisini-silme-4

butonuna tıklayın.

.homepage .layout li p {
display: none;
}

Hepsi bu kadar! Kodu kaydettikten sonra sayfanızın görünümü aşağıdaki gibi olacaktır. Eski haline döndürmek için kodu silip tekrar kaydetmeniz yeterli olacaktır.

ana-sayfa-ozellik-alt-yazisini-silme-2
ana-sayfa-ozellik-alt-yazisini-silme-2
ana-sayfa-ozellik-alt-yazisini-silme-3
ana-sayfa-ozellik-alt-yazisini-silme-3

Yukarıda gördüğünüz gibi eğer özelliklerin alt yazısını görmek istemiyorsanız, alt yazılardan kurtulmak bu kadar kolay. Şunu da eklemekte fayda var; Bu kod her menüde düzgün çalışmayabilir. Ekran görüntüsünde de gördüğünüz gibi sadece ana sayfada menü bulunan tasarımlarda bu kod çalışmaktadır. Farklı bir konuda yardım almak istiyorsanız Destek Sayfamıza dönebilir ya da bu bağlantı üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bu yazımızda Ana sayfadaki Özelliklerin Alt Yazısını Silme işlemi nasıl yapılır? anlatmaya çalıştık. Bu tarz özellikler için destek sayfamızın “Nasıl Yapılır?” kategorisini takipte kalın.

Bu yazımızda ”Ana sayfa Özellik Alt Yazısını Silme” anlatmaya çalıştık. Makalemizi okuduğunuz için teşekkür ederiz.

No-Code Mobil Uygulama Oluşturucu, Android & iOS Mobil Uygulama Yapmaya Hazır Mısın? Cevabın evet ise https://uygulamasepeti.com/ sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.