Resim Boyutunu Değiştirme. Uygulama içindeki resim boyutlarını değiştirmek CSS kodları sayesinde mümkündür. Bu özellik E-Ticaret ve Klasör gibi resim ve kategorinin kullanıldığı uygulamalara eklenebilmektedir. Aşağıda verdiğimiz özel kodlar mobil uygulamanızı kendinize veya firmanıza göre özelleştirmeniz için örnek niteliğindedir. Resim boyutunu değiştirme için öncelikle uygulamanızı açın “Renkler” kısmına gelin ve sayfayı en aşağı kaydırın. Sayfanın sonunda CSS kodlarını girebileceğiniz bir alan göreceksiniz. Eğer bu alanı görüntüleyemiyorsanız sağ üstteki “Göster” butonuna tıklayın.

İçerik Özeti

Resim Boyutunu Değiştirme

resim-boyutunu-degistirme-1
resim-boyutunu-degistirme-1

Aktif ettiğiniz Gelişmiş Özelleştirme CSS/ SCSS kısmına aşağıdaki kodları girin;

.list .item.item-thumbnail-left {
min-height: auto;
}
.list .item.item-thumbnail-left img {
height: auto;
}

Yukarıdaki kod otomatik değerleri atamaktadır. Bunu “auto” yazan kısma özel bir değer girerek değiştirebilirsiniz.  Örnek verecek olursak;

.list .item.item-thumbnail-left {
min-height: 100px;
}

Yada “auto !important;” değerini kullanabilirsiniz.

.list .item.item-thumbnail-left img {
height: auto !important;
}

Girilen CSS kodları sonrası uygulamanız aşağıdaki gibi olacaktır. Öncelikle belirtelim ki bu kodlar resme, yazı boyutuna ve yazı uzunluğuna göre farklılık gösterebilmektedir.

resim-boyutunu-degistirme-2
resim-boyutunu-degistirme-2
resim-boyutunu-degistirme-3
resim-boyutunu-degistirme-3

Tekrar hatırlatmamız gerekirse bu özellik her modül üzerinde çalışmayabilir. Görseldeki özellik  E-Ticaret ve Klasör modülünde çalışmaktadır.

CSS kodları kullanılarak birçok tasarım değiştirilebilir. Destek sayfamız üzerinden bu CSS kodları hakkında sizleri sürekli bilgilendireceğiz. Bugün bu yazımızda Resim boyutunu değiştirme nasıl yapılır? bunu inceledik. Destek Sayfamızı takipte kalarak ufak ipuçlarına erkenden ulaşabilirsiniz. Bizimle iletişime geçmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu yazımızda ”Resim Boyutunu Değiştirme” anlatmaya çalıştık. Makalemizi okuduğunuz için teşekkür ederiz.

No-Code Mobil Uygulama Oluşturucu, Android & iOS Mobil Uygulama Yapmaya Hazır Mısın? Cevabın evet ise https://uygulamasepeti.com/ sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.